هزینه آمبولانس خصوصی

هزینه آمبولانس خصوصی

اختراع اتومبیل ها تحول بزرگی در زندگی نوع بشر به وجود آورد و باعث افزایش رفاه عمومی در سطح جوامع انسانی شد . خودرو ها خیلی زود جای خود را در انواع صنایع باز کردند و بسیاری از مشقات مردم را آسان نمودند. در کشاورزی تراکتورها و کمباین ها زحمت روزها شخم زنی یا دروی زمین ها را برای کشاورزان کم کردند، در جابجایی و گردشگری ماشین ها به سرعت جای حیوانات و کالسکه ها را گرفتند و در بسیاری از موارد دیگر این ماشین ها بودند که به کمک ما آمدند تا سطح رفاه زندگی ما نسبت به سده های گذشته افزایش محسوسی بیابد؛ اما در میان تمام این ماشین ها شاید بتوان گفت آمبولانس ها مهمترین خودروهایی بودند که در جوامع به کار گرفته شدند. رساندن خدمات پزشکی سیار به افرادی که دچار حادثه شده اند و انتقال فوری آنها به مراکز درمانی از مهمترین اتفاقاتی بود که پس از اختراع ماشین ها توسط آنها رخ داد.

آمبولانس ها این روزها تقریباً در تمام نقاط شهر مشاهده می شوند و کمتر کسی پیدا می شود که با ماهیت آمبولانس آشنایی نداشته باشد اما هزینه آمبولانس خصوصی مطلبی است که عده معدودی از آن آگاهی داشته و بر معیارها و عوامل موثر بر آن واقف هستند. نرخ آمبولانس ها مانند سایر وسایل نقلیه عموماً قیمت های ثابتی دارد اما اتفاقات و بروز حالت های مختلف در کار آنها باعث می شود تا قیمت نهایی که در پایان کار ماشین محاسبه می گردد دچار تغییراتی شود. در ادامه به بررسی عللی که می توانند بر روی قیمت آمبولانس خصوصی تاثیر گذار باشند می پردازیم.

دفعات متعددی در بیمارستان ها و مراکز درمانی پیش می آید که یک بیمار به دلیل نبود امکانات لازم برای انجام یک عمل جراحی خاص مجبور است تا توسط آمبولانس به بیمارستان دیگری منتقل شده و در آن مرکز درمانی عمل خود را انجام دهد. گاهی نیز لازم است که برای اعزام یک بیمار به یک کشور خارجی آمبولانسی او را تا فرودگاه اسکورت کند. در چنین شرایطی بر اساس طول مسافت این سفر هزینه آمبولانس خصوصی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اگر بیمار از یک بیمارستان در شرق تهران به یک مرکز درمانی در غرب تهران منتقل شود قاعدتاً هزینه ای که پرداخت خواهد کرد با مبلغی که از جابجایی بیماران بین دو بیمارستان نزدیک به هم در غرب تهران دریافت می شود متفاوت خواهد بود و این طولانی تر بودن مسیر است که باعث این اختلاف مبلغ می شود.

در اغلب مواردی که بیمار از یک بیمارستان به مرکز درمانی دیگری توسط آمبولانس انتقال داده می شود وضعیت جسمانی او مساعد نیست و نیاز به مراقبت های پزشکی در حین انتقال دارد. در بسیاری از موارد دیده شده است که بیمار بد حال در اثر جابجایی دچار شوک، حمله قلبی و حملات تنفسی شده است که پزشک حاضر در آمبولانس به سرعت با استفاده از دارو های موجود در ماشین و مهارت های پزشکی خود توانسته است به کمک بیمار شتافته و او را از خطر برهاند. در چنین شرایطی که حال جسمانی بیمار وخیم باشد و احتمال انواع خطرات جسمی او را در مسیر انتقال تهدید کند وجود حداقل یک پزشک در آمبولانس ضروری جلوه می کند. بر کسی پوشیده نیست که آن پزشک برای حضور در آمبولانس هزینه ای دریافت خواهد کرد و به این شکل هزینه آمبولانس خصوصی کمی بالاتر خواهد رفت.

در آمبولانس های قدیمی که بیشتر متعلق به بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی بودند امکانات زیادی وجود نداشت و بیشتر نقش حمل کننده بیمار به بیمارستان را داشتند؛ اما امروزه با تولید آمبولانس های پیشرفته تر امکانات بسیاری برای رفاه حال بیماران و حتی همراهان آنها در این ماشین ها تعبیه شده است. به عنوان نمونه می توانیم به انواع دارو های ضروری، کمک های اولیه کامل، دستگاه های تنفسی و اکسیژن ساز و حتی شوکر برقی در برخی از مدل های آمبولانس ها اشاره کرد.

طبیعی است که استفاده از این دارو ها همانطور که در مواقع عادی و در هنگام خرید آنها از داروخانه ها مشمول پرداخت هزینه می شود، در داخل آمبولانس نیز هزینه هایی در پی خواهند داشت. از طرفی به همان شکل که در تمام مراکز درمانی و اورژانس ها ارائه خدماتی همچون تزریقات شامل هزینه برای بیمار می باشد، تزریقات انواع سرم و آمپول ها در زمان انتقال بیمار با آمبولانس نیز برای او هزینه بردار خواهد بود و این یکی دیگر از عواملی است که در تغییر هزینه آمبولانس خصوصی موثر واقع می شود.

منبع :
نوشته‌های پیشین
اجاره آمبولانس
نوشته‌ی بعدی
قیمت آمبولانس خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست