تلفن آمبولانس خصوصی

تلفن آمبولانس خصوصی: لزوم درخواست آمبولانس پیرو وقوع یک حادثه می باشد و از آنجایی هم که حادثه خبر نمی کند پس درخواست آمبولانس نیز به جز در موارد پیشگیرانه خبر نمی کند. در چنین مواردیست که یکی از موضوعاتی که موجب به وجود آمدن سوالات زیادی در ذهن بسیاری از افراد جامعه می شود موضوع تلفن آمبولانس خصوصی است.

وقتی صحبت از آمبولانس و تماس گرفتن با آن به میان می آید اکثریت ذهن ها به سمت شماره ۱۱۵ جلب می شود. اما ۱۱۵ چیست ؟ آیا شماره تلفن آمبولانس خصوصی است ؟ چه فرقی میان این دو مورد وجود دارد ؟ ضمن اینکه در همین بدو امر شماره تلفن ۸۸۲۰۳۱۳۲ را به عنوان راه ارتباطی با مجموعه پارس امداد کیان عرضه می داریم، در ادامه تلاش می کنیم به بررسی این موضوع بپردازیم و این مسئله را به صورت کامل واکاوی کرده و روشن سازیم.

انواع آمبولانس در کشور

به طور کلی در کشور ما آمبولانس ها به دو گروه کلی دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. آمبولانس های دولتی همان ماشین هایی هستند که عموماً در سوانح و اتفاقات اورژانسی در محل حضور پیدا کرده و به انتقال و مراقبت از سانحه دیدگان می پردازند. این ماشین ها و پرسنل مشغول در آنها زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و درمانی کشور کار کرده و به نوعی از کارکنان دولت محسوب می شوند؛ دسترسی به این آمبولانس ها نیز به سادگی با استفاده از شماره تلفن ۱۱۵ صورت می گیرد.

محدودیت آمبولانس های دولتی در ارائه خدمات

بر اساس قوانین جاری کشور مسئولیت رسیدگی به موارد اورژانسی و فوریت های پزشکی در سراسر کشور به عهده اورژانس ۱۱۵ می باشد. هر چند که ممکن است آمبولانس های خصوصی در صورت تماس افراد، به محل سانحه رفته و بر طبق وظیفه انسانی خود اقدام به امداد رسانی و انتقال بیماران کنند، اما ماهیت کلی این کار بر اساس قانون به عهده آمبولانس های دولتی است.

اورژانس ۱۱۵ پوشش مناسبی هم در سطح شهر ها و هم در جاده های کشور دارد؛ آماری که توسط دانشگاه علوم پزشکی کشور منتشر شده است نشان دهنده این امر است که علاوه بر پوشش صد در صدی تمام آزاد راه ها، اورژانس های ۱۱۵ درصد بالایی از بزرگراه ها، راه های اصلی و همچنین راه های فرعی را تحت پوشش خود قرار داده اند؛ پس همانطور که متوجه شدید ۱۱۵ سرویس دولتی اورژانس می باشد و هیچ ارتباطی به تلفن آمبولانس خصوصی ندارد.

اما تکلیف شماره آمبولانس های خصوصی چه می شود؟ و اصلاً با وجود اورژانس دولتی چه لزومی به استفاده از آمبولانس های خصوصی وجود دارد؟ در ادامه به این مطلب می پردازیم و ضرورت های استفاده از آمبولانس خصوصی را نیز بیان می کنیم.

مزایای استفاده از آمبولانس های خصصوصی

همانطور که گفتیم اورژانس و آمبولانس های دولتی ویژه مواقع ضروری و فوریت های پزشکی می باشند.

اما استفاده های بسیار زیادی که اورژانسی نباشند هم از آمبولانس ها می شود؛ به عنوان مثال دفعات زیادی پیش می آید که یک بیمار از یکی از شهرستان های کشور باید به یک شهر بزرگ تر مانند تهران منتقل شود تا در آنجا در بیمارستان خاصی بستری شده و یا عمل خاصی بر روی او صورت گیرد که در بیمارستان های دیگر کشور این کار انجام نمی شود.

در چنین شرایطی به خصوص زمانی که وضعیت جسمی بیمار خوب نباشد و او نتواند با استفاده از خودروی شخصی حتی به همراه نزدیکان خود به آن بیمارستان منتقل شود، نقش پر رنگ آمبولانس های خصوص نمایان می گردد. این ماشین ها می توانند بیمار را تحت مراقبت های مناسب پزشکی به بیمارستان مقصد رسانده، تا در آنجا بستری شود و کارهای لازم بر روی او انجام گیرد.

استفاده های متعدد دیگری نیز از آمبولانس های خصوصی می شود؛ اگر بخواهیم مثال دیگری بزنیم می توانیم به استفاده از آنها در استادیوم های ورزشی اشاره کنیم. به طور کل در مکان هایی که تراکم جمعیت زیاد است و احتمال بروز خطرات مختلف جانی برای افراد بالا می رود از آمبولانس های خصوصی استفاده می شود؛ در کنار استادیوم های ورزشی می توانیم به شهر بازی های بزرگ، استخر ها و بسیاری اماکن دیگر اشاره نماییم.

شماره تلفن آمبولانس های خصوصی

موضوعی که در این میان حل نشده باقی می ماند بحث تلفن آمبولانس خصوصی است. این ماشین ها همانطور که از اسمشان مشخص است خصوصی هستند؛ این بدان معناست که اشخاصی با ایجاد شرکت های آمبولانس خصوصی و دریافت تمام مجوز های لازم از سازمان های مربوطه، خرید تجهیزات مختلف پزشکی و همچنین استخدام نیرو های ماهر و متخصص در امور درمان، فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده اند.

با توجه به این موضوع شماره تماس آمبولانس های خصوصی برای هماهنگی های لازم، بر اساس نام آن مجموعه متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال شما می توانید شماره های تماس مجموعه آمبولانس خصوصی پارس امداد را در همین وب سایت ملاحظه کنید که به طور حتم این اعداد با شماره های دیگر مجموعه های آمبولانس خصوصی متفاوت خواهد بود.

منبع :
نوشته‌های پیشین
کرایه آمبولانس
نوشته‌ی بعدی
آمبولانس خصوصی شمال تهران

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • با سلام خدمت شما و همکاران بسیار ماهر و حرفه ای ،
    بنده جادارد از شما کمال تشکر وقدر دانی را داشته باشم ، حدود یک ماه پیش بنده بیمارم و با امبولانس های شما از یزد به تهران جابجا کردم انصافا پزشکان یزد اجازه انتقال بدلیل بدی حال پسرم را نمیدادن وقتی پرستار امبولانس رو دیدم و با این اقا صحبتکردم خیلی محکم و با اعتماد به نفس با بنده صحبت کرد که من راضی به این انتقال شدم و در تهران انصافا حال بیمارم بهتر از یزد شده بود من از شما مجددا سپاس گذارم اول خدا بعد شما بودید که پسر م را به من دادید پزشک یزد میگفت سطح هوشیاریش عدد ۴بود و الان خدارو شکر و با تلاش پزشکان بیمارستان گاندی هوشیار شده. خدا سلامتی به شما و خانواده شما بدهد یا علی.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست