تعرفه آمبولانس خصوصی

تعرفه آمبولانس خصوصی

در موارد متعددی پیش می آید که همراهان بیمار به دلیل مشکلات مالی و واهمه از بهای زیاد آمبولانس ها یا تصور اینکه خودشان از سرعت عمل بیشتری نسبت به آمبولانس ها برخوردارند، به حمل فرد آسیب دیده می پردازند و گاهاً شرایط بروز دردسرهای بیشتری را برای وی فراهم می کنند. در این مواقع شاید اطلاع از تعرفه آمبولانس خصوصی و دانستن قیمت تمام شده انجام این کار باعث شود تا این همراهان با فراغ بال بیشتری بیمار خود را راهی بیمارستان کرده و علاوه بر اطمینان از حمل درست و بی خطر وی، مطمئن شوند که تیم حاذق و مجرب ظرف چند دقیقه بالای سر وی حاضر می شوند. با توجه به این مقدمه بر آن شدیم تا مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه های اجاره آمبولانس را معرفی کنیم:

  1. مسافت طی شده

طبیعیست که هرچه فاصله محل رویداد حادثه یا بد شدن حال بیمار تا مرکز درمانی متناسب با مشکل به وجود آمده بیشتر باشد، تعرفه آمبولانس خصوصی نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال با در نظر گرفتن بیمارستانی مانند امیراعلم برای درمان یک ضایعه یا سوختگی خاص ، شاید با وجود ده ها بیمارستان دیگر بر سر راه آمبولانس این تنها مقصد کارگشا و مطلوب برای مداوای بیمار باشد  طبیعیست که با مد نظر قرار دادن این مقصد، فردی که در خیابان منوچهری یا شهید مفتح آسیب دیده باشد، طبعاً هزینه کمتری نسبت به فردی که از محله سید خندان به آنجا آورده می شود، پرداخت می کند. از سویی دیگر اگر این جابجایی میان دو شهر باشد، طول مسیر به صورت کیلومتری محاسبه شده و با احتساب میزان توقف و سایر عوامل تعرفه آمبولانس خصوصی بیان می گردد.

  1. کادر پزشکی و پرستاری

در موارد متعددی به ویژه در تعیین تعرفه آمبولانس خصوصی؛ تیم پزشکی چه از نظر کیفیت کار و تجربه ایشان و چه از نظر تعداد نفرات جدا از هزینه های خود خودرو محاسبه می گردند، چرا که وظیفه آمبولانس مذکور تنها جابجایی بییمار است. در نتیجه اینکه هرچه تعداد کادر پزشکی بیشتر شده و این افراد ماهرتر شوند، بهای پرداختی توسط همراهان بیمار نیز افزایش می یابد.

  1. میزات شلوغی و ترافیک مسیر

شاید شما نیز به این نکته توجه کرده باشید که در ساعاتی خاص از شبانه روز صدای آژیر آمبولانس ها را بیش از سایر اوقات آن می شنوید، پدیده ای که مسلماً به معنای روی دادن حوادثی بیشتر در این زمان نیست! اوایل صبح که کارمندان به سر کار خود می روند، سر ظهر که عده ای به مدرسه رفته یا از آن باز می گردند و همچنین بعداز ظهرها پس از پایان زمان کاری، یعنی درست زمانی که پیک ترافیک و اوج شلوغی خیابان هاست، این صدا را بیشتر می شویم چون آمبولانس ها برای عبور و راه گرفتن از سایرین ملزم به استفاده از این سامانه هستند. طبیعیست که حضور در ترافیک بیشتر یعنی چالشی بزرگتر، در نتیجه زحمت راننده این خودرو و فشار های روانی و جسمی روی او نیز بیشتر شده و به افزایش تعرفه آمبولانس خصوصی منتهی می شود.

  1. زمان درگیری آمبولانس

در مواردی آمبولانس تنها بیمار را به بیمارستان رسانده و وی را به دستان پزشکان اورژانس می سپارد، اما گاهی با مراجعه به درمانگاهی خاص از آنجا به مکان دیگری پاس داده شده و یا ملزم به منتظر ماندن برای بازگشت بیمار می باشد (مانند انتظار برای عکسبرداری پیشرفته و بازگرداند او و یا ازدحام در صف پذیرش و لزوم صبر بیشتر راننده آمبولانس برای تحویل بیمار ). در چنین شرایطی طبیعتاً مبلغی به عنوان جبران این وقفه به مرکز مربوطه پرداخت می شود، کما اینکه حتی در اجاره یک تاکسی دربستی معمولی نیز شرایط اینچنین است، با این حال این مبلغ می تواند به صورت توافقی میان طرفین مشخص شود.

  1. نوع آمبولانس

حوادثی که آمبولانس ها برای حمل مصدومانشان به محل آن اعزام می شود یکسان نیستند، در نتیجه ماهیت جراحات یا آسیب دیدگی این افراد نیز یکی نیست، نهایتاً با توجه به اینکه «هرکسی را بهر کاری ساختند» هر آمبولانس نیز به طور کامل و صددرصدی قادر به پوشش همه معضلات به وجود آمده نبوده و طبیعتاً توانایی آن در رسیدگی به یک مشکل منحصر بفرد بیشتر می باشد. با توجه به این تفاوت ها اینکه برای زنی باردار ، مصدوم یک تصادف رانندگی یا فردی با درد شدید کلیه آمبولانس هایی غیر مشابه ارسال نماییم (مثلاً دارای بخش های ICU ، NICU یا CCU باشند) کاملاً طبیعیست، تفاوت هایی که اختلاف قیمتی را نیز در پی خواهد داشت.

  1. مواد مصرف شده در آمبولانس

بنا به صلاحدید پزشک آمبولانس، ممکن است بدن فرد بیمار پذیرای انواع آمپول، سرم و داروهایی باشد که برای درمان یا هوشیار نگه داشتن فرد الزامیست. در خصوص تعرفه آمبولانس خصوصی باید بدانید که این محصولات به صورت جداگانه حساب شده و در قیمت اجاره این وسیله موثر هستند.

منبع :
نوشته‌های پیشین
خدمات مجموعه
نوشته‌ی بعدی
اجاره آمبولانس در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست