اجاره آمبولانس

اجاره آمبولانس

همه ما می دانیم آمبولانس ها به چه منظوری استفاده می شوند. اغلب وقتی آژیرکشان از کنار ما عبور می کنند به این نشانه است که بیماری بدحال در داخل آن حضور دارد که باید هر چه زودتر به بیمارستان انتقال پیدا کند. اما جدا از آمبولانس هایی که متعلق به بیمارستان ها و سامانه های دولتی هستند بسیاری از مراکز اجاره آمبولانس نیز وجود دارند که افراد می توانند با صرف هزینه مناسب اقدام به اجاره آنها برای هر مدتی که نیاز دارند کنند. شاید بپرسید چرا کسی باید اقدام به اجاره کردن یک آمبولانس کند؟ در این مقاله کوتاه به شما مواردی را نشان می دهیم که منجر به اجاره کردن این ماشین ها می شود.

در بسیاری از موارد پیش می آید که بیماری در یک مرکز درمانی به علت کمبود امکانات لازم است به بیمارستان دیگری که مجهزتر بوده و یا یک عمل خاص در آن انجام می شوَد انتقال داده شود. در چنین شرایطی اغلب مراکز درمانی یا سامانه اورژانس به دلیل کمبود آمبولانس از ارائه آنها برای انتقال بیمار سر باز می زنند و زیر بار در اختیار گذاشتن ماشین برای بیمار نمی روند. در چنین شرایطی بیمار و همراهان او مجبورند با مراجعه به مجموعه های اجاره آمبولانس اقدام به اجاره کردن یکی از این ماشین ها کنند؛ البته این یکی از مواردی است که می توانیم در این مبحث نام ببریم .

موارد متعدد دیگری را می توان نام برد که مقوله آمبولانس و ضرورت حضور این ماشین ها در آن موارد کاملاً ملموس است. به عنوان مثال در اماکن تفریحی از جمله شهر بازی ها، استخر ها، پارک های آبی و حتی پارک های بزرگ نیاز به حضور یک یا چند آمبولانس یک ضرورت است که نمی توان آن را نادیده گرفت. شهر بازی ها دارای لوازم بازی های خطرناکی هستند که همیشه احتمال بروز اتفاقات ناگوار در آنها می رود. از مسائلی که به واسطه سهل انگاری مسئولان این شهر بازی ها و سرویس نکردن به موقع دستگاه ها اتفاق می افتد گرفته تا مشکلات طبیعی همچون سکته های قلبی و حمله های تنفسی که به دلیل هیجانات بیش از حد برای عده ای پیش می آید؛ همه اینها نشان دهنده ضرورت حضور همیشگی آمبولانس ها در این اماکن است که باید توسط مدیران این مجموعه ها مورد توجه قرار گرفته و در صورت عدم حضور این ماشین ها اقدام به اجاره آمبولانس کنند. این موضوع در مورد استخر ها و پارک های آبی نیز تعمیم داده می شود، زیرا در این مراکز تفریحی با توجه به حضور تعداد زیادی از کودکان احتمال خطراتی همچون غرق شدگی و شکستگی استخوان ها و دیگر مشکلات بسیار زیاد است.

از دیگر مواردی که می توان در مورد لزوم حضور آمبولانس ها به آن اشاره کرد مراکز ورزشی مانند استادیوم ها و سالن های ورزشی هستند. ضرورت حضور تیم پزشکی و آمبولانس ها در اماکن ورزشی به حدی است که طبق قوانین فیفا بازی های فوتبال در هر سطحی که باشند بدون حضور آمبولانس ها برگزار نمی شوند و داور میدان یا ناظر بازی قبل از سوت آغاز بازی این مسائل را با دقت چک می کنند و اگر از حضور آمبولانس ها و نیرو های امدادی در کنار زمین اطمینان حاصل نکنند اجازه زدن سوت آغاز بازی را ندارند. به همین خاطر استادیوم ها و اماکن ورزشی مکان هایی هستند که عموماً یک یا چند آمبولانس در آنها دیده می شوند.

از دیگر اماکنی که آمبولانس ها در آنجا مشاهده می شوند محل برگزاری همایش های بزرگ، نمایشگاه های پر بازدید و حتی سینماها است. به عنوان مثال محل هایی همچون نمایشگاه بین المللی تهران که در بسیاری از روزهای سال محل برگزاری رویداد های بزرگی همچون نمایشگاه کتاب، رسانه، صعنت و دیگر مشاغل است و یا سالن های بزرگ اجتماعات، نقاط پر بازدید شهر (مانند برج میلاد) و در مجموع هر نقطه ای از شهر که روزانه شاهد حضور جمع کثیری از بازدیدکنندگان است نیازمند حضور دست کم یک آمبولانس در محل هستند که در صورت بروز اتفاقات غیر مترقبه وارد عمل شوند و برای نجات جان شهروندان اقدامات لازم را انجام دهند. بدیهی است که این از وظایف مدیران چنین مجموعه هایی است که نسبت به اجاره آمبولانس در این اماکن بی توجه نبوده و در راستای خدمت به مردم و حفظ امنیت جانی آنها اقدام به این کار نمایند.

منبع :
نوشته‌های پیشین
اجاره آمبولانس در تهران
نوشته‌ی بعدی
هزینه آمبولانس خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست