اجاره آمبولانس در تهران

اجاره آمبولانس در تهران

از آن سالهایی که تعداد کمی آمبولانس در سطح شهر و مراکز درمانی وجود داشت مدت زیادی می گذرد. روزگاری اگر مورد اورژانسی برای شخصی پیش می آمد، مثلاً تصادف می کرد و صدمه می دید، از حال می رفت و یا علائم سکته در او به چشم می خورد، خانم پا به ماهی در حال وضع حمل بود و یا هر نوع مورد اورژانسی دیگری به وجود می آمد در اغلب موارد او را سوار ماشین شخصی یا تاکسی می کردند و به بیمارستان می رساندند.

این موضوع به دو دلیل انجام می شد؛ علت اول این بود که به دلیل پایین بودن تعداد آمبولانس های موجود در سطح پایتخت (کم بودن عرضه نسبت به تقاضا)، شلوغی و ترافیک خیابان ها (که در آن زمان به دلیل نبود اتوبان ها و خط های ویژه اتفاق می افتاد) معمولاً مدت زمان زیادی طول می کشید تا آمبولانس به بیمار برسد و در موارد فوری که جان بیمار در خطر قرار داشت این مسئله بسیار حائز اهمیت بود. مورد دومی که باعث استفاده از ماشین های شخصی به جای آمبولانس ها می شد فرهنگ استفاده از این وسیله نقلیه پزشکی بود که هنوز آنقدرها در تار و پود مردم جای نگرفته بود و این دو موضوع دلایل اصلی عدم اجاره آمبولانس در تهران بود.

این روز ها اما آمبولانس ها تقریباً در تمام نقاط شهر دیده می شوند. در ورزشگاه ها، مراکز دولتی، نمایشگاه ها، اماکن تفریحی، حتی دور میدان های اصلی شهر و بسیاری نقاط دیگر برای حفظ امنیت جانی مردم آنها همیشه آماده به خدمت هستند. ضمن اینکه با بالا رفتن تعداد مراکز درمانی دولتی، نیمه دولتی و خصوصی و همچنین استفاده آنها از آمبولانس های متعدد باعث افزایش چشم گیر تعداد آنها در سطح شهر شده است. از سوی دیگر ظهور شرکت هایی که به فعالیت در زمینه حمل و نقل بیماران و اجاره آمبولانس در تهران می پردازند نیز عامل مهمی در بالا رفتن تعداد آمبولانس ها و ارائه خدمات بهتر اورژانسی به مردم شده است.

با گذشت زمان و افزایش ترافیک جانکاه خیابان ها در پایتخت و اعمال انواع طرح های ترافیکی در مرکز شهر که عبور و مرور ماشین های شخصی را با اختلال مواجه کرده است عملاً مانند سابق استفاده از ماشین های شخصی برای حمل بیماران بدحال و اورژانسی کار معقولی به نظر نمی رسد. ضمن اینکه مسیرها و خط های اضطراری و ویژه در خیابان ها و اتوبان های تهران که به منظور رفت و آمد ماشین های خاص مانند همین آمبولانس ها و خودرو های آتش نشانی ایجاد شده اند باعث می شوند که این ماشین ها عملاً در اکثر نقاط شهر پشت ترافیک گیر نکنند و بتوانند در سریعترین زمان ممکن خود را به بیمار رسانده و او را به مراکز درمانی تحویل دهند.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که در گذشته آمبولانس ها تنها وظیفه حمل بیمار به مرکز درمانی را داشته اند و در داخل آمبولانس خدمات پزشکی چندانی به جز برخی موارد سطحی ارائه نمی شد؛ اما آمبولانس های امروزی از کیفیت بالاتری نسبت به نسل قبلی خود برخوردارند و می توانند بسیاری از خدمات پزشکی اورژانسی را تا رسیدن بیمار به مرکز درمانی به او ارائه دهند و در موارد فوری که جان بیمار در خطر است و زمان زیادی وجود ندارد و یا بیمار درد زیادی را تحمل می کند به داد او رسیده و علائم حیاتی او را در حالت پایداری نگاه دارند.

البته قطعاً اجاره آمبولانس در تهران هزینه هایی را بر دوش شما خواهد گذاشت که این مسئله اجتناب ناپذیر است اما با کمی تفکر متوجه خواهیم شد که هزینه ای که پرداخت می کنیم برای نجات جان خود یا عزیزانمان است و در مقابل این مسائل مهم پول هیچ ارزشی ندارد. وقتی عزیزی را در حال بیماری یا در وضعیت اورژانسی می بینیم حاضریم تمام زندگیمان را بدهیم تا او دوباره بتواند به زندگی عادی برگردد؛ هزینه ای که برای حمل و نقل او و ارائه خدمات پزشکی تا رسیدن به بیمارستان پرداخت می کنیم در مقابل جان آن عزیز هیچ ارزشی ندارد و قطعاً کاملاً از این پرداخت راضی خواهیم بود. ضمن اینکه با توجه به طول مسیر و نوع بیماری و خدماتی که در داخل آمبولانس خصوصی ارائه می شود هزینه های این کار متفاوت خواهد بود.

منبع :
نوشته‌های پیشین
تعرفه آمبولانس خصوصی
نوشته‌ی بعدی
اجاره آمبولانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست